Dawid Pantak

radca prawny

Pomagam przedsiębiorcom wygrywać przetargi. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych. Posiadam bogate doświadczenie w skutecznej pomocy i doradzaniu wykonawcom ubiegającym się o udzielenie zamówienia publicznego, w tym w reprezentowaniu przed Krajową Izbą Odwoławczą
[Więcej >>>]

Złóż odwołanie Złóż przystąpienie

Odwołanie w przetargach podzielonych na pakiety

Dawid Pantak22 listopada 2015Komentarze (0)

W dzisiejszym wpisie wyjaśnię Ci, jak wygląda kwestia składania odwołania, jeżeli przetarg został podzielony na pakiety (zadania). Jak w takiej sytuacji prezentuje się kwestia odwołania do KIO?

Często zdarza się, że zamawiający ogłaszając przetarg dzieli go na kilka, kilkanaście, lub czasem nawet kilkadziesiąt osobnych zadań. Zadania te czasami nazywane są pakietami. Wykonawcy mogę złożyć ofertę na jedno lub większa liczbę zadań.

Przykład

Zoo w Warszawie ogłosiło przetarg pod nazwą „Dostawa żywności dla zwierząt”. Przetarg został podzielony na trzy pakiety. Zadanie 1 dostawa żywności dla lwów, zadanie 2 dostawa żywności dla słoni oraz zadanie 3 dostawa żywności dla żyraf. W postępowaniu wpłynęły oferty trzech wykonawców. Spółka Jedzenia dla Lwów S.A. złożyła ofertę w zadaniu numer 1, spółka Żywność dla Zwierząt sp. z o.o. w zadaniu numer 1 i 2, a spółka Kowalski i Nowak sp. j. w zakresie wszystkich 3 pakietów.

W takim postępowaniu oczywiście istnieje możliwość wniesienia odwołania do KIO. Jeżeli chcesz kwestionować działanie lub zaniechanie zamawiającego w zakresie więcej niż jednego zadania, wystarczy, że złożysz jedno odwołanie. W odwołaniu tym wskazujesz wszystkie, Twoim zdaniem, błędne czynności Zamawiającego we wszystkich pakietach. Co bardzo ważne, takie odwołanie podlega tylko jednej opłacie. Jedna opłata jest również wymagana niezależnie od tego ile podniesiesz zarzutów.

Opłata od odwołania

Przykład

W tym postępowaniu odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej wniosła spółka Żywność dla Zwierząt sp. z o.o. Zarzuciła ona, że w zadaniu numer 1 nie wykluczył oferty spółki Jedzenie dla Lwów S.A. pomimo tego, że nie wniosła wadium. Drugim zarzut był związany z tym, że w zakresie zadania numer 2 Zoo nie odrzuciło oferty spółki Kowalski i Nowak sp. j. pomimo tego, że zawiera rażąco niską cenę. Oba zarzuty zostały sformułowane w jednym odwołaniu. Została wniesiona również tylko jedna opłata.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dawid Pantak Kancelaria Radcy Prawnego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dawid Pantak Kancelaria Radcy Prawnego w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: